مناطق ارمنستان

مناطق ارمنستان

مرکز ارمنستان

مرکز سیاسی ارمنستان شامل سالن های بسیاری از موزه های کشور و فرهنگی، مرکز مذهبی اچمیادزین 4100 متر آتشفشان بالا آراگاتس و صومعه گغارد و صومعه خور ویراپ است.بسیاری از این مناطق از دره آرارات صاف و خشک هرچند زیبایی پنهان خود را حفظ کرده است و به ندرت مورد بازدید قرار می گیرند.

منطقه دریاچه سوان

این منطقه زیبا که ارتفاع دریاچه 2000متر است، که خود را با آثار باستانی، کلیسا، و صومعه ها، و همچنین سواحل محبوب احاطه متمرکز شده است. نکات برجسته عبارتند از بزرگترین گورستان چلیپاسنگ در جهان، سواحل نزدیک صومعه Sevanavank ، در امتداد سواحل ماهی و خرچنگ بی شماری در رستوران ها وجود دارد. به تازگی، موج سواری به لیست فعالیت های تفریحی اضافه شده است.

شمال ارمنستان

مرکز گرجستان در شمال این منطقه کوهستانی است که شامل شامل کلیساها و صومعه های متعدد و زیبا است.رودخانه ها و دره ها شامل بسیاری از این موارد می شود و منطقه Shamshadin از راه دور یک نگاه اجمالی به ارمنستان دارد که عملا بازدید نشده و زیبا است.

جنوب ارمنستان

این منطقه زیبا ارمنستان از جنوب به مرز ایران با غارهای جالب و بناهای تاریخی مسیحی بسیار زیبا است. نکات برجسته عبارتند از صومعه Tatev، صومعه نوراوانک، غار Mozrov، کاروانسرای سلیم و هزاران نفر از سنگ نگاره ها در بالای کوه قرار دارد.

ناقرنو - کرباخ    

اگر چه در سطح بین المللی به عنوان بخشی از جمهوری آذربایجان به رسمیت شناخته شده، قره باغ کوهستانی عملا مستقل از جمهوری آذربایجان، بیشتر توسط ارامنه تشکیل شده است و تنها از طریق ارمنستان در دسترس است. گذشته از تپه سبز، کوه های بلند، مسیرهای پیاده روی و صومعه عالی، گردشگران را به شهرهای ویران برده اند. شهرها تا حدی از شوشی هم در طول و پس از جنگ قره باغ از بین برد. پایتخت آن استپاناکرت، خانه را به حدود 40000 از 140000 ساکنان این منطقه است.