ارمنستان احد از کشورهای تاریخی و توریستی به حساب آمده و میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. از طرفی نیز با پروا به این که ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به ارمنستان سفر کنند، این کشور تبدیل به گرد از مقصدهای گردشگری ایرانیان نیز شده است. در این پست از  زرین‌نما بلاگ  گلچینی از بهترین سوغات ارمنستان را برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم. اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید، با ما همراه باشید. سوغات ارمنستان آیت از تاریخ، ادب و فرزانش این کشور است. طیف گسترده‌ای از محصولات و صنایع دستی این کشور برای خرید به عنوان هدیه و سوغاتی وجود دارند که به شناسایی آن‌ها می‌پردازیم.

هنرهای دستی ارمنستان


اگر به گشت و گذار در خیابان‌های ایروان و یا شهرهای سایر ارمنستان بپردازید، به وفور می‌توانید فروشگاه‌هایی را پیدا کنید که صنایع دستی می‌فروشند. در این فروشگاه‌ها می‌توانید انواع هنرهای دستی ارمنستان را نگریستن بکنید. نقاشی‌های منحصر به فرد، سفال کاری‌های زیبا، گلدوزی‌های شگفت‌انگیز، سنگ‌های متنوع،‌ گوشواره‌ها و گردنبندهای زیبا، کاسه‌ها و فنجان‌های رنگ‌امیزی شده، عروسک، جواهرات ممتاز و بی‌همتا، سنبل‌های ملی و رخت آویزهای چوبی در ارمنستان به فراوانی می‌توانید فروشگاه‌هایی را پیدا کنید که صنایع و هنرهای دستی را تهیه نمود.

 

میوه‌های خشک شده ارمنستان


اگر که در ارمنستان یک بار زردآلو، هلو و یا آلوی این کشورا امتحان کنید، حتما مایل خواهید بود که بعدا نیز از مزه شیرین این میوه‌ها لذت ببرید. اگر به ارمنستان سفر کردید، حتما از این میوه‌های خشک شده همراه خود بیاورید. ملت ارمنستان تبحر خاصی در خشک کردن این گونه میوه‌ها دارند. در اکثر فروشگاه‌های بزرگ و حقیر می‌توانید میوه‌های خشک شده را پیدا کنید. البته پیش از خرید میوه‌های خشک شده حتما آن‌ها را آزمون کرده و مطمئن شوید که اخیر باشند.

میوه‌های خشک شده ارمنستان

جواهرات ارمنی 


جواهرات ارمنستان می‌توانند احد از بهترین سوغات ارمنستان برای عزیزانتان باشند. این جواهرات فقط تکه‌ای از طلا و نقره نیستند. اگر به جواهرفروشی‌های ارمنستان بروید، خودتان تفاوت جواهرات ارمنستان را با بقیه جواهرات خواهید دید. هر قطعه و المان به پیشه رفته در این جواهرات تاریخچه و معنی و مفهوم خاص خویش را دارند. طبیعتا با پروا به جنس جواهرات قیمتشان نیز احتمالا اندکی بالا باشد، اما در ارمنستان جواهراتی با قیمت معمولی و مناسب نیز یافت می‌شود.

 جواهرات ارمنی

وسایل تزئینی آهن‌ ربایی ارمنستان


شاید خنده‌دار به نظر برسد که وسایل تزئینی آهن‌ربایی نیز در کناره جواهرات و صنایع دستی به عنوان سوغات ارمنستان آورده شده است! اما اگر که در فروشگاه‌ها از این تزئینات آهن‌ربایی دید، حتما چند باره از آن‌ها را بخرید. این قطعات حقیر هر کدام بیانگر یک محیط‌ دیدنی و یا یک رویداد و فستیوال ارمنستان هستند. می‌توانید از این وسایل تزئینی خریده و آن‌ها بر روی یخچال منزل بچسبانید. با این شغل همش خاطرات خوش سفر به ارمنستان برایتان زنده خواهند بود.

وسایل تزئینی آهن‌ ربایی ارمنستان

شما گردشگران تور ارمنستان می توانید از این سوغات های ارمنستان برای عزیزانتان تهیه نمایید.