ارمنستان انواع غذاهای خوش طعم و لذیذی دارد و انواع غذاهای ارمنی با گوشت همراه است. 15 غذای برتر ارمنی را می توانید در اینجا ببینید.

دلمه ارمنی

دلمه ارمنی یکی از غذاهای معروف ارمنستان است که از لپه، سیزیجات، برنج ،ادویه جات، برگه مو، پیاز خردشده، گوشت و نمک و فلفل تهی می شود و در نهایت در برگ مو پیچیده می شود و طبخ داده می شود. معمولا دلمه را با ماست موسیر سرو می کنند.

دلمه ارمنی

سبزیجات شکم پر

نوع دیگری از دلمه ارمنی می باشد که مواد دلمه را در دخا فلفل دلمه ای، بادمجان، گوجه فرنگی، سیب زمینی و برگ کلم قرار می دهند.

سبزیجات شکم پر

خراوات

خراوات یا کباب ارمنی یکی دیگر از غذاهای لذیذ ارمنستان است.خراوات برای ذغال کباب می شود و می توان از مرغ، گوشت گوساله وبره و ماهی استفاده کرد.

خراوات

کوفته

کوفته یک غذای خوشمزه است که از گوشت تهیه می‌شود. برای تهیه این غذا باید گوشت‌ها را به‌خوبی کوفته کنید تا ظاهر خوبی داشته باشند و با تکرار و تمرین در این کار مهارت پیدا خواهید کرد. در تهیه این غذا از گوشت یا گوشت بره چرخ‌کرده، بلغور، تخم‌مرغ برای کوفته و همان گوشت چرخ‌کرده با کمی پیاز سرخ‌شده و ادویه برای محتویات داخل کوفته، نیاز خواهید داشت.

کوفته ارمنی

سیب زمینی ارمنی

برای پختن این غذا نیاز به پیاز، سیب زمینی، سبزیجات جعفری و شویدنیاز داریم و بعذ از 20 دققه آماده می شود.

سیب زمینی ارمنی

پیلاف قارچ

پیلاف قارچ یا گندم یکی از غذاهای محبوب ارمنستان است که غذای بسیار سالمی هم محسوب می‌شود. برای تهیه آن تنها به قارچ و گندم نیاز دارید. در ابتدا باید گندم را در آب ریخته و روی اجاق بگذارید.

سالاد تابستانی

سالاد تابستانی یک سالاد بسیار ساده است که برای تهیه آن به خیار، گوجه فرنگی و سبزیجات نیاز دارید.

سالاد تابستانی

کتلت کدو سبز

در تهیه این کتلت‌ها از کدوسبز، هویج، یک یا دو تخم‌مرغ، کمی آرد چندمنظوره، سبزیجات و سیر، نیاز دارید. برای تهیه این کتلت کدوسبز، هویج و سیر را رنده کرده و یک تخم‌مرغ و ۶ تا ۸ قاشق غذاخوری آرد را اضافه کنید. آن‌ها را به‌خوبی باهم مخلوط کنید. قابلمه را روی حرارت متوسط گذاشته و روغن را به آن اضافه کنید.

کتلت کدو حلوایی

این کتلت همانند کتلت کدو سبز تهیه می شود.

کتلت کدو حلوایی

سس بادمجان

یکی از غذاهای محبوب مهمانی‌ها در ارمنستان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بادمجان را با کمک چنگال سوراخ‌ سوراخ کنید، به روغن‌زیتون آغشته کرده و در فری که با دمای ۲۰۰ گرم شده قرار دهید. بگذارید بپزد تا بادمجان خوب نرم شود.

پس‌ازآنکه بادمجان پخته شد گوشت آن را درآورده، در تابه قرار دهید، آب‌لیمو اضافه کرده و آن‌قدر بپزید تا آب بادمجان خشک شود. در همین حین پیاز را در روغن‌زیتون سرخ کرده، کمی آرد اضافه کنید تا غلیظ شود، سپس شیر را به‌آرامی اضافه کنید تا سس غلیظی به دست آورید.

نان لواش

خاش

خاش یکی از غذاهای خوشمزه است که در گذشته زمانی که افراد فقیر توان خوردن غذاهایی مانند خراوات که مخصوص ثروتمندان بود، را نداشتند، معمولاً باقی‌مانده گوشت به آن‌ها داده می‌شدکه درواقع فقط استخوان بود و هیچ گوشتی بر روی آن باقی نمانده بود.

اسپاس

اسپاس نوعی سوپ ماست ساده است که به ماست مقداری آب سرد و خامه تورش اضافه می کنند.

لاهامجون

لاهمجون یا پیتزا ارمنی یکی دیگرا غذاهایی است که مردم ارمنستان دوست دارند.

لاهامجون

نان و پنیر

نان و پنیر یکی از رایج‌ترین غذاهای ارمنی است که به تجهیزات خاصی نیاز ندارد، تنها باید نان تازه و پنیر نمک‌زده تهیه کرد.

نان و پنیر